LESKO SKI w Weremieniu
Aktualności Porady Sport

Stacja narciarska LESKO SKI w Weremieniu

            Sezon narciarski rozpoczęty na dobre. Miłośnicy tego zimowego sportu wreszcie mogą cieszyć się doskonałymi warunkami atmosferycznymi. Ośrodki narciarskie rozpoczęły długo wyczekiwany okres swojej aktywności. Bardzo dobre warunki na stokach sprzyjają narciarzom i gwarantują wyjątkową zabawę, np. w niedzielne popołudnie.

            Jedną ze stacji narciarskich, którą chcielibyśmy przybliżyć naszym czytelnikom jest LESKO SKI w Weremieniu. Ośrodek leży w rejonie Bieszczad Zachodnich, w odległości ok. 40 km od Brzozowa. Słynie z najdłużej utrzymujących się warunków śniegowych w okolicy. Posiada dwie trasy zjazdowe: krótsza – przebiega równolegle do wyciągu, prosta, szeroka i bardziej stroma w górnej części; dłuższa – wąska, z zakrętem w górnej części.

            Stok został wyposażony w dwa wyciągi talerzykowe: jeden długości 680 m, drugi – 750 m. Przepustowość wyciągu to ok. 750 osób na godzinę, jednak jego prędkość może być zmienna, stosownie do potrzeb narciarzy.

            Aby zapewnić jak najlepsze warunki, pracownicy obsługi stoku dbają o jego sztuczne naśnieżanie i ratrakowanie. Jazda na nartach możliwa jest również po zmroku dzięki oświetleniu stoku, które przebiega wzdłuż linii wyciągu.

            Ceny karnetów czasowych to przedział od 40 zł do 75 zł, natomiast karnety wjazdowe można nabyć już od kwoty 7 zł.

            Ośrodek posiada również wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, specjalnie wytyczone miejsce na saneczki i snowpark z profesjonalnymi przeszkodami, jako atrakcja dla snowboardzistów. Dodatkowo, do dyspozycji gości ponad 70 miejsc noclegowych (w domkach i pensjonacie), kawiarnia „Grill&Bar”, parking o powierzchni ponad 4000m2 oraz szereg różnorodnych atrakcji, wśród których wyróżnić należy: możliwość zjazdu w ustawionym slalomie (każdy czwartek w godzinach 17:00–20:00), skutery śnieżne, saunę i paintball.

            Stok LESKO SKI czynny codziennie od godz. 9:00 do 20:00. Na miejscu została zainstalowana kamerka, dzięki której na stronie http://leskoski.pl/kamery/ można sprawdzić aktualne warunki narciarskie.