Aktualności

Policjanci zabezpieczyli susz tytoniowy

Brzozowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych. W jego domu policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej zabezpieczyli ponad 60 kilogramów suszu tytoniowego. Podejrzany został zatrzymany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.Policjanci z brzozowskiej komendy zebrali informacje o mężczyźnie, który może posiadać znaczne ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Z ustaleń wynikało, że podejrzany, 47-letni mieszkaniec gminy Brzozów, w miejscu zamieszkania posiada dużą ilość suszu tytoniowego.

Policyjne ustalenia potwierdziły się. W czwartek policjanci wydziału kryminalnego wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej, w trakcie przeszukania przyczepy na działce rolnej oraz domu podejrzanego, ujawnili i zabezpieczyli łącznie 63,9 kg suszu tytoniowego w postaci liści tytoniu oraz 2,3 kg tytoniu do palenia. Zabezpieczone wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy. Według wyliczeń, należny podatek akcyzowy od tych wyrobów wynosi ponad 31 tys. złotych. 

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do brzozowskiej komendy. Policjanci przedstawili mu zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego tj. przechowywania wyrobów akcyzowych nieoznaczonych znakami akcyzy Ministerstwa Finansów Rzeczypospolitej Polskiej. 47-latek złożył wyjaśnienia i przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa skarbowego.

Za uszczuplenie podatku akcyzowego mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz kara grzywny.

źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl