Porady

Masażysta – specjalista, który dba o twój komfort i wygodę a ponadto naprawdę może Ci pomóc!

Dotyk jest formą komunikacji. Warto wiedzieć, że w czasie nawiązywania kontaktu masażysty i osoby masowanej, należy być maksymalnie zrelaksowanym, pozbyć się stresu i przekazywać swoje dobre intencje. Masowany powinien czuć spokój, delikatność i równowagę. Dzięki temu łatwiej uzyskać odpowiedni stan. Osoba masująca zazwyczaj jest w stanie stwierdzić, że nie może kogoś ‚naprawić’. Wspomaga ona jednak proces powrotu do zdrowia i aktywności. Często już nawet jeden zabieg potrafi poprawić komfort życia klienta. Warto, więc poznać kilka podstawowych informacji o masażu.

Masaż to fantastyczny sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia.

Masażysta, który wie, co robi, najpierw stara się określić potrzeby swojego klienta. Zanim zacznie masować drugą osobę lub już w czasie nawilżania jej ciała powinien on porozmawiać z nią przez kilka minut. Dzięki temu jest w stanie określić, czego ona potrzebuje, a czego może się obawiać. Należy pamiętać, że każdy masaż jest relaksujący, ale niektóre jego formy służą ponadto niwelowaniu objawów różnych dolegliwości. Można wyróżnić masaż przeprowadzany w celu rozluźniania mięśni, zrelaksowania ciała lub konkretnych jego partii lub ten, który ma na celu złagodzenie bólu. To właśnie w czasie pierwszej, lub kolejnej rozmowy z klientem masażysta jest łatwo w stanie dowiedzieć się, czego oczekuje jego klient. Nawet, jeśli ten drugi nie zna fachowych terminów, opisując swoje dolegliwości lub to, czego spodziewa się po odbytym zabiegu, masażysta z doświadczeniem jest spokojnie w stanie wywnioskować, co najlepiej należy robić.

Zapewnienie wygody to podstawa.

Zawsze przed wykonaniem zabiegu należy zapewnić osobie masowanej maksimum wygody. Jednym ze sposobów na możliwość obrania najlepszej pozycji jest umieszczenie wcześniej w odpowiednich miejscach stosownych klinów czy wałków. Należy również zadbać o całe otoczenie. Podstawą oczywiście jest fakt czystości i higieny otoczenia, w którym będzie przeprowadzony zabieg. Jednak warto również pomyśleć o zapewnieniu spokojnego, ustronnego, klimatycznego i bezpiecznego miejsca. Odpowiednią atmosferę można dopracować odpowiednią muzyką, oświetleniem i zapachami. Warto, również uświadomić klienta, aby jeśli ma taką możliwość na czas masażu wyłączył swój telefon. Oczywiście masażysta również powinien uczynić podobnie. Powinno przyjąć się zasadę, że w czasie zabiegu nie będziemy się zajmować innymi sprawami. Ważną częścią całego procesu jest palpacja. Inaczej zwana macaniem. Dzięki niej masażysta dotykając palcami mięśni osoby masowanej jest w stanie dowiedzieć się wielu cennych informacji.

Szukasz profesjonalnego i sprawdzonego masażysty w Bielsku z odpowiednim doświadczeniem? Dobrze trafiłeś.

Jeśli interesuje Cię fachowo i skutecznie przeprowadzony masaż Bielsko posiada miejsce ku temu odpowiednie miejsce. Jest to (nazwa firmy). Nasi specjaliści zawsze starają się zadbać o spokój, wygodę i ogólną jakość proponowanych przez nas usług. Jeśli jednak nie potrafisz określić przyczyn występowania jakiegoś bólu, należy w pierwszej kolejności zgłosić się do lekarza, w celu wykluczenia niebezpiecznych chorób i dolegliwości!