Aktualności

Sprawdź dostawcę hostingu, nim podpiszesz umowę. Sprawdzone triki

Poszukujesz aktualnie właściwego hostingu dla Twojego rozwijającego się sklepu internetowego? A może jesteś w trakcie przygotowywania swej wymarzonej wirtualnej wizytówki, która będzie stanowiła stronę firmową prowadzonego przez Ciebie podmiotu? Nieważne, jakiego typu witrynę masz, czy wkrótce zyskasz – w każdym wypadku niezbędny okaże się niezawodny i solidny hosting, który nie będzie Cię kłopotliwie ograniczał. W dżungli mocno zróżnicowanych propozycji dostępnych dziś na rynku, niestety nie jest jednak łatwo wybrać tę jedną, optymalną ofertę. Podpowiemy zatem, na co zwrócić szczególną uwagę. Więcej w dalszych częściach.

Bądź sprytniejszy

Widzisz w Internecie, że dany dostawca usług hostingowych promuje się, jako błyskawicznie reagujący na wszelkie potrzeby klienta profesjonalista, sprawdź go. Jak możesz to zrobić? W banalny sposób – zadzwoń pod numer infolinii, który podany został na jego serwisie, zanim jeszcze postanowisz dokonać zakupu proponowanego przez niego pakietu. Dzięki temu będziesz w stanie zweryfikować w szybki sposób, jak długo trzeba czekać na odpowiedź ze strony konsultanta. Przykładowo w firmie Hekko kontakt z doradcą jest możliwy kilkoma drogami – mailową, osobistą, telefoniczną, czy poprzez prosty w wypełnieniu formularz. Tym samym, nie ma kłopotu z uzyskaniem gruntownej pomocy, gdy tylko zaistnieje taka potrzeba.

Opcja testowania

Inwestycja w dany hosting powinna wiązać się także z możliwością zweryfikowania, czy rzeczywiście proponowane rozwiązanie jest aż tak efektywne, jak to prezentuje dostawca w swej ofercie. Dlatego też kluczem okazuje się postawienie zwłaszcza na takie firmy internetowe, które gwarantują możliwość darmowego testowania. Nie skuś się więc promocjami, ale niech ważnym czynnikiem wyboru takiego a nie innego hostingu będzie właśnie okres testowy zapewniany przez dostawcę. Dzięki temu zyskasz rozeznanie co do ewentualnych limitów oraz sprawdzisz czy oferowane miejsce dyskowe na serwerze jest dla Ciebie wystarczające. Jeżeli okaże się, że hosting nie sprostał Twoim oczekiwaniom, po prostu ostatecznie się na niego nie zdecydujesz, a Twoja rezygnacja nie będzie się wiązała z żadnymi stratami pieniężnymi.