Aktualności

Garaże blaszane – 3 ważne wskazówki przed zakupem

Jeżeli masz samochód, na pewno potrzebujesz garażu. To on chroni samochód. Ale nie tylko. Możesz przetrzymywać w nim wiele przydatnych narzędzi i maszyn, Garaż to bardzo wygodne rozwiązanie, a przy dzisiejszej dużej różnorodności oferty, z całą pewnością każdy może znaleźć garaż, który pasuje do otocznia domu.

Garaż blaszany powinien być dopasowany do wyglądu domu i otoczenia

Chciałbyś mieć garaż blaszany, ale obawiasz się, że będzie się bardzo źle prezentował na Twojej posesji? Zadbałeś o to, aby Ogród wyglądał pięknie, aby dom został wykończony zgodnie z osobistymi preferencjami i nie chciałbyś, aby ten efekt został zepsuty? To zrozumiałe! Jednakże dziś, do wyboru jest całe mnóstwo kolorów garaży blaszanych. Garaż nie musi być srebrny. W ostatnim czasie bardzo modne są  garaże blaszane do złudzenia przypominające drewno: garaże blaszane drewnopodobne, idealnie dopasowują się do wyglądu wielu domów i ich otoczenia. Często są one oferowane w różnych odcieniach brązu, co jeszcze bardziej ułatwia wybór. Nie sugeruj się ceną. Czasem warto dopłacić, aby utrzymać piękne wygląd otoczenia domu. Jeżeli jedna firma oferująca garaże blaszane nie oferuje garaży drewnopodobnych, lub garaży w innym kolorze niż srebrny, skontaktuj się z inną firmą – nie wybieraj spośród pierwszej lepszej oferty.

Zastanów się, jakiej wielkości powinien być garaż 

Być może w tej chwili masz jeden samochód i potrzebujesz garażu na jeden pojazd. Warto jednak zastanowić się:

  • Czy nie będziesz w najbliższej przyszłości chciał dla siebie zakupić drugiego samochodu?
  • Czy Twoja żona/mąż, lub dziecko, które dorasta, nie będzie chciało mieć własnego samochodu?
  • Czy masz inne miejsce do przechowywania narzędzi ogrodniczych, kosiarki, narzędzi do odśnieżania podjazdu i innych?
  • Czy nie masz skutera, motoru, quada, małego traktora, motocykla lub innego pojazdu, który również wypadałoby garażować?
  • Czy masz miejsce do przechowywania np. niepotrzebnych mebli?

Większy garaż jest bardzo przydatny i praktyczny. Można przetrzymywać w nim wiele rzeczy i narzędzi, które plączą się często wokół domu, na całej posiadłości i trudno znaleźć dla nich dobre miejsce. Oczywiście, możesz nie potrzebować większego garażu – jednak warto tę kwestię dokładnie przemyśleć.

Znajdź firmę, która działa kompleksowo

Firma oferująca garaże blaszane powinna działać w sposób kompleksowy. Co to oznacza? Po pierwsze, powinna wykonać garaż nie tylko w standardowych wymiarach, przekonując Cię do tego, że „tak będzie najlepiej”, lub że „takie garaże wyglądają najlepiej”. Dobre firmy podejmują się budowania garaży różnej wielkości: zarówno jednostanowiskowe, jak i wielostanowiskowe, z różnymi rodzajami dachów, z drzwiami, bramami i oknami. Ponadto, dobre firmy oferują także, do wyboru, różne rodzaje blachy. Kompleksowo działająca firma wykona także szybką wycenę. Dodatkowo, przywiezie ona na wskazany adres  garaż blaszany, a później zmontuje go.