Aktualności

Prosto i bez ogródek, czyli jak wybić się ze swoim adresem www

Potrzebujesz pomocy w temacie wyszukiwania odpowiednich domen dla Twej przyszłej witryny internetowej? Doskonale trafiłeś, bowiem za pośrednictwem naszego poradnika dowiesz się, czym warto kierować się, dokonując selekcji nazw adresowych. Zaczynamy!

Nie do przesady kreatywnie

Teoretycznie pomysłowość w dzisiejszym świecie popłaca, a w marketingu jak najbardziej warto być kreatywnym i nieprzeciętnym, jednak akurat w kwestii doboru optymalnej domeny lepiej jest trzymać się zasady umiaru. Na czym zatem się skoncentrować, przebierając w rozmaitych wolnych adresach www? Najważniejsze, aby nazwa główna, czyli początkowa część Twej domeny była łatwo zapamiętywana. Nie powinna być ona zatem zbyt oryginalna, a chwytliwa. Niekoniecznie chodzi nam o to, żeby wybierać wyłącznie nazwy oklepane, ale przede wszystkim nie za trudne, nie obcojęzyczne – zwłaszcza takie, które nie są ciężkie i nie zbyt skomplikowane. Kierując się prostotą, warto stawiać na domeny nieprzekombinowane, lecz takie, które szybko utrwalają się w pamięci i na dłużej pozostają w głowie internauty. W konsekwencji tego istotną wskazówką okazuje się wybór domeny pozbawionej znaków interpunkcyjnych, liczb, nieznanych słów, wyrażeń z zakresu nowomowy itd. Adres ma być bezproblemowo wypowiadany i zapisywany.

Unikaj i nie ryzykuj

Specjaliści zalecają unikanie nazw w adresie www, które obejmują polskie znaki. Chociaż tak zwane „ogonki” są dopuszczalne, tego typu domeny nie są mile widziane, ponieważ za dużo z nimi zachodu. Potencjalny internauta nie ma z reguły czasu, albo nie chce poświęcać go aż tyle, aby testować różne formy adresowe, wpisując raz domenę ze znakami diakrytycznymi, a później bez, domyślając się, jak brzmi właściwy adres danej witryny.

Nawiązuj tematycznie

Nie jest zalecane korzystanie z domen, które może i zawierają w sobie pożądane przez Google słowa kluczowe, ale kompletnie niezwiązane z Twoją wirtualną wizytówką. Musisz nawiązywać swym adresem stricte do informacji, jakie użytkownik sieci może znaleźć na stronie. W przeciwnym razie, zupełnie niepowiązanie serwisu z tematyką strony internauci mogą odebrać jako swego rodzaju oszustwo i zwyczajną stratę czasu.