Aktualności

Wietnam, kiedy jechać i co zwiedzać w tym niezwykłym kraju?

Większości ludzi Wietnam kojarzy się wyłącznie z wojną wietnamską. Zupełnie niesłusznie, gdyż ten kraj ma do zaoferowania, o wiele więcej niż mogłoby się nam wydawać. Położony w południowo-wschodniej Azji, Wietnam stanowi miejsce, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy preferujemy zwiedzanie starożytnych zabytków, podziwianie pięknych i naturalnych krajobrazów, czy też wolimy z bliska poznawać obce nam kultury — właściwie wybrana trasa pozwoli nam doświadczyć wszystkich tych atrakcji. Warto wybrać takie biuro podróży, które ma do zaoferowania właśnie tego typu wycieczki. Z uwagi na położenie geograficzne Wietnamu, najlepszą opcją mogą okazać się takie wycieczki, które poprowadzą nas nie tylko przez to państwo, ale również przez sąsiadujący Laos i Kambodżę.

Ho Chi Minh — turystyczne serce Wietnamu

Dawniej zwane Sajgonem, jest najbardziej zaludnionym miastem w całym kraju. Na przestrzeni wieków wiele razy zmieniało swoją nazwę. Ostatnia zmiana miała miejsce po zakończeniu wojny wietnamskiej, kiedy nazwano je Ho Chi Minh. Zrobiono to w celu uczczenia przywódcy komunistycznego Wietnamu Północnego. Wiele z atrakcji turystycznych w mieście wynika z faktu, że w przeszłości całość Indochin stanowiło kolonię francuską. W tym okresie zbudowano między innymi Główny Urząd Pocztowy, który z wyglądu przypomina europejski dworzec kolejowy. Osoby zainteresowane wpływem kultury europejskiej na kulturę azjatycką powinny być zainteresowane tym miejscem. Jeżeli zdecydujemy się na wizytę w tym kraju, to pozostanie jedno pytanie do rozważenia – Wietnam – kiedy jechać? Aby zapewnić sobie jak najlepsze doświadczenie podczas naszej wyprawy, musimy zadbać o odpowiedni wybór terminu. W tym celu najlepiej skorzystać z oferty biura, które najlepiej wie, kiedy zabrać tam turystów.

Sajgon — Paryż Orientu

Zabytkowy budynek poczty to jedyny ślad wpływu francuskiego na to miasto. Wzniesiono tu również katedrę Notre Dame wzorowaną na oryginale znajdującym się w Paryżu. W celu jej zbudowania specjalnie przywieziono materiały z Europy. Stanowi centrum religijne dla ponad 6 milionów katolików w Wietnamie. Turyście mogą ja podziwiać jedynie z zewnątrz, lecz w zupełności wystarcza to, aby w pełni docenić tę imponującą katedrę. Oczywiście nie jest to jedyna atrakcja dla turystów chcących poznać to miasto. Warto odwiedzić kościół Cha Tam, które nie tylko jest pięknym budynkiem, ale również jest miejscem historycznym. To w nim pojmano prezydenta Ngo Dinh Diem podczas przewrotu wojskowego w 1963 roku.

Muzeum Pozostałości Wojennych — poznaj krwawe dzieje Wietnamu

To muzeum stanowi jedną z najciekawszych atrakcji w całym kraju. Wizyta w nim jest praktycznie obowiązkowa dla każdego turysty zainteresowanego bliższym poznaniem historii tego kraju. Ulokowane jest w budynku, w którym kiedyś znajdowała się Agencja Informacyjna USA. Wewnątrz możemy znaleźć nie tylko eksponaty z wojny wietnamskiej, ale również pierwszej wojny indochińskiej, kiedy to w walce brali udział francuscy kolonizatorzy. Sprzęt wojskowy znajduje się na zewnątrz budynku, podczas gdy samo muzeum podzielone jest na osiem sal tematycznych. Chociaż warto zwiedzić cały budynek, szczególną uwagę należy poświęcić ekspozycji dotyczącej broni chemicznych, których używano podczas wojny wietnamskiej. Wizyta w tym obiekcie z całą pewnością da nam do myślenia.

Zatoka Ha Long — podziwiaj niezwykłe formacje skalne

Miejsce to można uznać za jedną z wizytówek Wietnamu. Znajduje się tam około dwóch tysięcy mniejszych lub większych wysepek. Większość z nich to bardzo wysokie słupy wapienne. Z uwagi na warunki geologiczne, możemy tu znaleźć ogromną ilość jaskiń. Cały obszar cechuje się dużą różnorodnością flory i faun. Między innymi dlatego miejsce to zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przepłynięcie po zatoce powinno być celem każdego turysty odwiedzającego ten region. Warto zauważyć, że ruch turystycznych jest w tym miejscu ściśle regulowany.

Wymienione powyżej atrakcje to jedynie wierzchołek góry lodowej, jeżeli chodzi o to, co ma do zaoferowania Wietnam. Oprócz wspomnianego Ho Chi Minh, na naszą uwagę zasługuje również stolica kraju — Hanoi. Atmosfera tego miasta diametralnie różni się od tej, której możemy doświadczyć w Sajgonie. Jest zupełnie niepodobne do miast europejskich. Panuje w nim chaos i ogromny ruch. Jest to również doskonałe miejsce, aby zasmakować kuchni wietnamskiej. Na lokalnych bazar można zakupić rękodzieła wykonane przez lokalną społeczność. Ciekawą pamiątką mogłaby być Áo dài — wietnamski strój narodowy dla kobiet. Pagoda na Jednej Kolumnie, Świątynia Literatury, Delta Mekongu, ulica Dong Khoi w Ho Chi Minh — atrakcje, które warto odwiedzić podczas wycieczki do Wietnamu, można wyliczać niemalże bez końca. Najrozsądniej jest zdać się w takiej sytuacji na pomoc biura podróży. Przygotowywane przez nie trasy mają na celu zapewnienie satysfakcjonującego doświadczenia dla wszystkich turystów.