Aktualności

Łóżka sosnowe do sypialni

W czasach, w których żyjemy pojęcie odpoczynku nabrało nowego znaczenia. Zabiegani, zestresowani, w ciągłym napięciu, myślami przy liście problemów, po całym dniu w domu siadamy gdziekolwiek, jemy cokolwiek i zasypiamy w fotelu. Tymczasem badania naukowe prowadzone od lat udowadniają jak ważnym składnikiem ludzkiego życia jest sen. Musi to jednak być sen głęboki, trwający osiem godzin, w warunkach całkowitego odprężenia. Tylko taki bowiem resetuje nasz zmęczenie i rozdrażnienie, dodaje nowych sił, napełnia energią. 

Jeżeli sen to tylko na łóżku

Peerelowskie mieszkania przez dziesięciolecia wymuszały na mieszkańcach łączenie funkcji użytkowych kolejnych pomieszczeń. Najprostszym było połączenie funkcji sypialni i pokoju dziennego, rodzinnego. Po całym dniu rodzice otwierali kanapę i ścielili ją do spania. Oczywiście i dzisiaj tak się zdarza, niemniej jeżeli prześledzić upodobania naszych rodaków w aranżacji mieszkań, widać dwie zasadnicze zmiany: łączenie powierzchni kuchni z salonem i rozdzielenie salonu od sypialni. Oznacza to, że sypialnia stała się odrębnym miejsce w mieszkaniu przeznaczonym wyłącznie do odpoczynku. Funkcja odpoczynku w sypialni egzekwowana jest przede wszystkim zamianą dawnej, otwieranej kanapy czy sofy na pełnowymiarowe łóżko, najlepiej drewniane.

Jakie łóżko drewniane najlepsze? 

Łóżka sosnowe – to najczęściej wybierany surowiec sypialnianego mebla. Dlaczego? Przede wszystkim za sprawą ceny i jakości. Łóżka sosnowe charakteryzują się przystępną ceną przy bardzo dobrych parametrach jakości i urody. Mogą w nich spać bez żadnych przeszkód alergicy ponieważ sosna wyróżnia się właściwościami elektrostatycznymi, co oznacza, że nie wywołuje ruchu osadzającego się kurzu. Sosna jest również materiałem niezwykle urodziwym z uwagi na wielobarwne sęki. Dzięki temu staje się wdzięcznym surowcem do obróbki i modelowania łóżek stylizowanych, np. o charakterze rustykalnym. Taki styl sprawdzi się zarówno w domu jednorodzinnym jak i w mieszkaniu. Materiał ten posiada wystarczającą twardość, by można go było postarzyć czy jeszcze intensywniej zmienić jego strukturę. Łóżka sosnowe doskonale komponują się ze stylem nowoczesnym lub minimalistycznym, ale też skandynawskim czy prowansalskim.

Zalety łóżek drewnianych

Łóżka do sypialni można wykonać oczywiście i z innych rodzajów drewna. Mniejsze znaczenie ma tu gatunek niż sam surowiec. Drewno, w swojej naturalnej postaci, jest antyalergiczne, antystatyczne i ekologiczne. To surowiec niezwykle trwały, po warunkiem oczywiście prawidłowej pielęgnacji. Drewniane łóżka dodadzą każdemu pomieszczeniu przytulności i wyjątkowego klimatu. Tego typu łóżko jest łatwo zaaranżować wprowadzając przyjazne kolory w postaci barwnych poszewek, kap czy patchworków.

Każdy, kto kiedykolwiek zamienił popularną kanapę na drewniane łóżko szybko doceni jego zalety. Dobrany odpowiednio do drewnianej ramy materac i przyjazna pościel zapewnią komfortowy wypoczynek i sen. Potem wystarczy już tylko zapewnić pomieszczeniu właściwe oświetlenie a sypialnia stanie się najmilszym pomieszczeniem w domu.