Aktualności

Jak zabezpieczyć się przed niechcianymi gośćmi?

Mieszkanie w bloku ma wiele zalet. Przede wszystkim nie jesteśmy zdani wyłącznie na siebie, a o porządek w całym obiekcie dba zazwyczaj specjalnie zatrudniony dozorca. W razie drobne awarii możemy wezwać go i poprosić o pomoc, a tak zwana przestrzeń wspólna, do której dostęp mają wszyscy lokatorzy, znajduje się już pod jego jurysdykcją. Nie zawsze jednak wiedzie nam się dokładnie tak, jak byśmy chcieli i często plusy zaczynają być powoli przesłaniane przez minusy.

Problem z nieproszonymi gośćmi.

Bardzo często, nie tylko w blokach z wielkiej płyty, ale także w tych małych i położonych blisko centrum, mamy do czynienia z chuligaństwem polegającym na niszczeniu mienia, malowaniu ścian sprayem i spożywaniu alkoholu na klatkach schodowych przez zupełnie obcych ludzi. To ostatnie zjawisko nasila się szczególnie jesienią i zimą, kiedy tak zwane piwo pod chmurką zaczyna być kłopotliwe z uwagi na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Wówczas zarówno młodzież, jak i osoby znacznie starsze i mające problem z alkoholem, często przenoszą się na tereny ciepłe i zadaszone, a najłatwiej dostępnym miejscem tego typu jest niezabezpieczona klatka schodowa. Jak wobec tego chronić się przed niechcianymi gośćmi? Idealnym rozwiązaniem będzie domofon.

Recepta na niechciane ulotki

Jeśli chodzi o montaż domofonu Kraków jest miejscem, w którym znaleźć możemy liczne firmy świadczące tego typu usługi. Warto na ten temat porozmawiać z innymi członkami wspólnoty lub przynajmniej z sąsiadami mieszkającymi z nami w tej samej klatce — montaż takiego urządzenia wymaga bowiem zgody wszystkich lokatorów i spółdzielni mieszkaniowej, która zarządza naszym blokiem. Zważywszy na to, że domofon chronić nas będzie nie tylko przed dewastacją wspólnej przestrzeni i zakłócaniem spokoju, ale również przed zaśmiecającymi nasze wycieraczki i skrzynki pocztowe ulotkami, nie powinniśmy mieć żadnego problemów z przekonaniem innych do naszego pomysłu. Warto jeszcze na koniec zaznaczyć, że tego typu usługi nie należą również do bardzo drogich i są wykonywane niemalże ekspresowo, co staje się dodatkowym atutem.