Aktualności

Bezpieczne i przyjemne spędzanie czasu w naszych ogrodach

Powoli zaczyna się jesień. Młodzi mieszkańcy naszej gminy rozpoczęli niedawno kolejny rok szkolny, a my niebawem spotkamy się podczas plenerowego pożegnania lata oraz podsumowania projektu „Dni tradycji i kultury ziemi brzozowskiej”, na które wszystkich serdecznie zapraszamy. Choć lato się kończy, dni stają się coraz krótsze, a wieczory chłodniejsze nie powinniśmy jednak od razu zrezygnować z wypoczynku w przydomowych ogródkach, zamykając się w czterech ścianach domów. Piękne kolory polskiej jesieni oraz wciąż słoneczne dni powinny nas przekonać do aktywnego spędzania czasu na zewnątrz.

W tym celu warto zadbać o bezpieczeństwo i komfort w strefach wypoczynkowych. Co należy zrobić, żeby przydomowy ogródek stał się wygodnym miejscem do odpoczynku?

Właściwe zaplanowanie przestrzeni

Coraz chętniej spędzamy czas w ogrodach, które przestają być już tylko miejscem na rabatki kwiatowe i grządki z warzywami. Warto zatem wydzielić specjalną strefę wypoczynkową oraz kącik do bezpiecznej zabawy dla najmłodszych.

Przestrzeń do relaksu powinna być w miarę możliwości odizolowana od ulicznego zgiełku. Warto postawić na wygodne i praktyczne meble, jak choćby te, które można znaleźć na stronie: https://bazkar.pl. Nadają się na taras pełen zieleni lub do altany, obrośniętej pnączami, dzięki czemu zapewniamy sobie miłe miejsce do relaksu i zregenerowania sił po całym dniu, wypełnionym licznymi obowiązkami.

Nieco bardziej pracochłonne i wymagające uwagi bywają przydomowe place zabaw dla najmłodszych. Przestrzeń musi być bowiem w pełni bezpieczna, nie mogą się znajdować w jej pobliżu żadne ostre przedmioty ani rośliny zagrażające zdrowiu najmłodszych.

Samo wyposażenie musi być także w pełni sprawdzone. Podobnie jak w przypadku publicznych placów zabaw, warto stawiać na rozwiązania spełniające restrykcyjne normy bezpieczeństwa. Dla najmłodszych odpowiednie są huśtawki i zjeżdżalnie wykonane z trwałych tworzyw sztucznych, dla starszych sprawdzają się również elementy z naturalnego drewna.

Oświetlenie przydomowego ogródka – dla komfortu i bezpieczeństwa

Aby ogrody spełniały w pełni swoją funkcję, muszą być też właściwie oświetlone. Gwarantuje to wszystkim mieszkańcom bezpieczeństwo przemieszczania się, wygodę odpoczynku w strefie relaksu, a także ochronę przed wtargnięciem nieproszonych gości na teren posesji.

Warto w tym celu zamontować produkty oświetleniowe o najwyższym stopniu ochronnym (IP68), który gwarantuje pełną pyłoszczelność i odporność na ciągły strumień wody. Szukajmy lamp trwałych oraz zapewniających bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.

Jak wprowadzić ciepło do ogrodu?

Jesienne wieczory zazwyczaj nie należą już niestety do ciepłych. Dlatego też warto wprowadzić do strefy wypoczynkowej źródła ciepła. Do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się promienniki oparte na podczerwieni oraz grzejniki gazowe. Sprawdzają się w przestrzeniach prywatnych, jak i publicznych – ogródkach restauracyjnych, a nawet podczas dużych imprez plenerowych. Dzięki nim bez przeszkód spędzamy czas na zewnątrz, nawet przy niższych temperaturach.

Wypoczynek w ogrodzie – komfort, wygoda i zdrowie

Ostatnie promienie słońca, piękne kolory drzew i krzewów to naprawdę dobra rekomendacja, żeby przebywać jesienią wciąż jak najczęściej poza czterema ścianami domów. W ogrodzie można się zrelaksować, aktywnie spędzać czas z rodziną na uprawianiu sportów lub zabawach. Ruch stanowi podstawę dla regenerowania sił, odpoczynku i budowania dobrej kondycji fizycznej.

Nie rezygnujmy zatem z aktywności wraz z zakończeniem wakacji. Wyjdźmy z domu i cieszmy się pięknem złotej, polskiej jesieni.