Aktualności

Ubezpieczenie Nissana — ile kosztuje?

Nissan jest jedną z najbardziej lubianych przez Polaków marek aut. Nissany są niedrogie w eksploatacji, bardzo wygodne i naprawdę niezawodne. Ile kosztuje ubezpieczenie Nissana? Czy stawki AC będą satysfakcjonujące dla kierowców z ograniczonym budżetem? Podpowiadamy.

Note, Micra, Juke i Qashqai — to tylko kilka spośród kilkudziesięciu niezawodnych modeli Nissana. Ponadczasowe, bezawaryjne i tanie w eksploatacji cieszą się ogromnym powodzeniem wśród polskich kierowców.

Ile kosztuje OC dla Nissana?

W styczniu 2020 r średnia cena OC dla wszystkich użytkowników porównywarki ubezpieczeń Mubi.pl wyniosła 785 zł. Właściciele Nissanów płacili za ubezpieczenie 86 zł mniej. Ile wyniosły ceny obowiązkowej ochrony w okresie od czerwca 2019 do stycznia 2020?

Czerwiec – 778 zł

Lipiec – 761 zł

Sierpień – 773 zł

Wrzesień – 708 zł

Październik – 705 zł

Listopad – 675 zł

Grudzień – 753 zł

Styczeń – 699 zł

Średnia cena OC w okresie czerwiec 2019 — styczeń 2020 – 731 zł (więcej na ten temat przeczytasz w artykule  https://mubi.pl/poradniki/ubezpieczenie-nissan/).

OC dla Nissana już od 330 zł

Jak wynika z danych Mubi (https://mubi.pl/najtansze-oc/) niektórzy kierowcy płacili za ubezpieczenie Nissana zdecydowanie poniżej średniej stawki. Na korzystne ceny mogli liczyć zwłaszcza kierowcy Micry. W styczniu 2019 najniższa stawka dla tego modelu wyniosła 330 zł. Co ciekawe, taką cenę zapłacili dwaj kierowcy w różnym wieku (46 i 29 lat), pochodzący z miejscowości oddalonych od siebie o 100 km. Ich wspólną cechą były jednak wysokie zniżki za bezszkodową jazdę. Takie dane nie pozostawiają wątpliwości. To właśnie dobra historia szkodowości ma największy wpływ na cenę OC.

Tanie ubezpieczenie dla właścicieli innych modeli Nissana

Choć najniższe składki płacili właściciele Nissana Micra, posiadacze innych modeli także mogli liczyć na korzystne ceny OC. Najniższe ceny obowiązkowej ochrony dla posiadaczy poszczególnych modeli obrazuje poniższe zestawienie:

 • Nissan Note – 342 zł,
 • Nissan Almera – 342 zł,
 • Nissan Pulsar – 350 zł,
 • Nissan Qashqai – 350 zł,
 • Nissan X-Trail – 374 zł,
 • Nissan Primera – 382 zł.

Ile kosztuje OC Nissana dla młodego kierowcy?

Z powodu wysokiego ryzyka spowodowania kolizji młodzi kierowcy płacą najwyższe na rynku stawki OC. Wg danych porównywarki Mubi, średnia cena OC samochodu dla kierowcy w wieku od 18 do 25 lat wyniosła w styczniu 2020 1577 zł. Średnia cena OC dla Nissana, którego właścicielem jest młody kierowca to 1319 zł. Stawkę tę można jednak obniżyć, czyniąc współwłaścicielem (i głównym kierowcą), osobę z wysokimi zniżkami za bezszkodową jazdę. Ile młodzi kierowcy Nissana mogą zaoszczędzić dzięki współwłasności?

Analizując powyższe dane, warto zwrócić uwagę nie tylko na różnice w cenach pomiędzy OC bez współwłasności a OC ze współwłaścicielem, ale również na rozbieżności cenowe w poszczególnych towarzystwach. Wybierając pierwszy lepszy pakiet, możesz naprawdę słono przepłacić. Porównując dostępne na rynku oferty w porównywarce ubezpieczeń — zaoszczędzić.

Ceny OC — Nissan a inne marki

Jak cena ubezpieczenia OC dla Nissana plasuje się na tle innych marek aut?

W styczniu 2020 średnia cena OC dla samochodów marki Nissan wyniosła 699 zł.

Właściciele BMW płacili zł, a posiadacze Dacii – 585 zł. Taka stawka lokuje więc Nissana pośrodku zestawienia cen OC:

 • Dacia – 585 zł
 • Suzuki – 640 zł
 • Kia – 653 zł;
 • Hyundai – 662 zł;
 • Skoda – 682 zł;
 • Nissan – 699 zł;
 • Jeep – 932 zł;
 • Saab – 951 zł;
 • Chrysler – 972 zł;
 • Lexus – 982 zł;
 • BMW – 1023.

Ile kosztuje AC dla Nissana?

Autocasco to dobrowolne ubezpieczenie, które rekompensuje szkody spowodowane kradzieżą, uszkodzeniem auta przez żywioły, wandala, przedmioty lub zwierzęta. Mając AC, dostaniesz odszkodowanie także wtedy, jeśli to Ty spowodujesz wypadek lub stłuczkę.

Choć wielu kierowców rezygnuje z zakupu AC w obawie przed wysokimi kosztami, dane Mubi udowadniają, że… AC wcale nie musi być drogie. Dobrym przykładem będzie tutaj kalkulacja wykonana przez 31-letniego Tomasza z Jeleniej Góry, właściciel Nissana Juke z 2015 roku z silnikiem diesla. Mężczyzna ma prawo jazdy od 12 lat, jeździ bezszkodowo i parkuje samochód w swoim garażu. Najlepszą ofertę zaproponowało mężczyźnie TU Aviva. Za OC + AC (serwis autoryzowany, oryginalne części, udział własny w szkodzie 500 zł, szkody wypadkowe i kradzież, amortyzacja 0%) mężczyzna musiałby zapłacić 1254 zł. To tylko nieco ponad 100 zł miesięcznie.