Aktualności

1000 maseczek od Łukacijewskiej już się rozeszło!

Elżbieta Łukacijewska, podkarpacka Poseł do Parlamentu Europejskiego wczoraj po południu wystartowała z akcją pt. „Koperty z maskami, nie z wyborczymi kartami”. Przedsięwzięcie miało na celu przekazanie dla chętnych mieszkańców Podkarpacia 1000 maseczek ochronnych. W ciągu kilku godzin maseczki się rozeszły.

Posłanka zapowiedziała zakup kolejnych tuż po Świętach.
– Zapotrzebowanie na maseczki przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Na chwilę obecną musimy zakończyć przyjmowanie zgłoszeń. Zdecydowałam się dokupić kolejne 1000 maseczek. Osoby, które się do nas zgłosiły prosimy o cierpliwość, jak najszybciej się ze wszystkimi skontaktujemy. Mam nadzieję, że wystarczy maseczek dla wszystkich, ale o wysyłce zdecyduje kolejność zgłoszeń – informuje Elżbieta Łukacijewska.
W przedsięwzięcie Europosałanka zaangażowała swoje biura poselskie na Podkarpaciu mieszczące się w Rzeszowie, Sanoku oraz Tarnobrzegu. Aby otrzymać maseczkę należało się skontaktować telefonicznie, mailowo lub poprzez portale społecznościowe Posłanki.
– Warto podkreślić, że po maseczki zgłosiły się nie tylko osoby indywidualne, ale również różne instytucje działające w zakresie ochrony zdrowia – dodaje Elżbieta Łukacijewska.
Jak podało dziś Ministerstwo Zdrowia liczba zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce sięgnęła już blisko 5.8 tys. osób, a 175 zmarło z powodu tej choroby. Niestety specjaliści prognozują, iż kumulacja zachorowań dopiero przed nami, szacuje się, że końcem kwietnia liczba zarażonych wyniesie ponad 10 tys. osób.