Aktualności

Elżbieta Łukacijewska dokupiła kolejne maseczki!

Elżbieta Łukacijewska, podkarpacka Poseł do Parlamentu Europejskiego tuż przed świętami wystartowała z akcją pt. „Koperty z maskami, nie z wyborczymi kartami”. Przedsięwzięcie miało na celu przekazanie dla chętnych mieszkańców Podkarpacia 1000 maseczek ochronnych. Ilość ta rozeszła się w kilka godzin, a wiele osób trafiło na tzw. listę rezerwową. Posłanka zakupiła kolejną partię dla tych, którzy mimo zgłoszenia nie otrzymali maseczek.

– Zapotrzebowanie na maseczki przeszło nasze najśmielsze oczekiwania i po paru godzinach musieliśmy zakończyć przyjmowanie zgłoszeń, bo już zapełniała się nam nawet lista tzw. rezerwowa. Dlatego zdecydowałam się dokupić kolejne 1000 maseczek, aby mogło je otrzymać jak najwięcej osób, które się do nas zwróciły i trafiły na listę rezerwową. – informuje Elżbieta Łukacijewska.
W przedsięwzięcie Europosałanka zaangażowała swoje biura poselskie na Podkarpaciu mieszczące się w Rzeszowie, Sanoku oraz Tarnobrzegu, a także współpracowników z regionu. Aby otrzymać maseczkę należało się skontaktować telefonicznie, mailowo lub poprzez portale społecznościowe Posłanki.
– Obecnie maseczki są sukcesywnie wysyłane do osób z naszej listy, a część przekazują moi współpracownicy osobiście. Co istotne, po maseczki zgłosiły się nie tylko osoby indywidualne, ale również różne instytucje działające w zakresie ochrony zdrowia, co pokazuje wielki niedobór tego typu materiałów.  – dodaje Elżbieta Łukacijewska
Jak podało dziś (tj. 14 marca) Ministerstwo Zdrowia liczba zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce sięgnęła już ponad 7 tys. osób, gdy startowała akcja Posłanki kilka dni temu, liczba ta oscylowała wokół 5,5 tys.