Aktualności

Tapeta w nowoczesnym wnętrzu

Wielu z nas tapety kojarzą się z minionym wiekiem. W wielu mieszkaniach można było zobaczyć tapety i fototapety na ścianach. Później, tapety straciły nieco na swojej popularności, ustępując kolorowym farbom ściennym. Jednak, od pewnego czasu, tapety znów zdobią nasze mieszkania, a wiele dobrych firm wykończeniowych oferuje tapetowanie swoim klientom.

Niczym nieograniczony wybór

Wybór tapet jest bardzo duży. Możemy wybierać spośród różnorodnych wzorów tapet – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych. Ogromna popularnością cieszą się fototapety, na których można umieścić każdą grafikę – wybrany z bazy wzór lub zdjęcie, również ze swoich prywatnych zbiorów. Rodzina na fototapecie? Wspomnienie z wakacji? Nie ma najmniejszego problemu! Dobra firma zajmująca się montażem fototapet zrobi to dla Ciebie!

Jakie tapety są najmodniejsze?

Najbardziej znane są klasyczne tapety papierowe. Jednak, obecnie przez klientów najchętniej wybierane są tapety nieco grusze, obiektowe, nazywane również tapetami winylowymi. Hitem są także tapety z włókna szklanego i raufaza, które nadają się do malowania. Jeżeli z kolei chodzi o fototapety, to Klienci chętnie decydują się na wydruki ekologiczne – wydruk lateksowy od HP w pełni zrewolucjonizował myślenie o fototapetach oraz sposób drukowania – wydruki mogą być dziś absolutnie zdrowe (można je stosować w pokojach dzieci, w placówkach medycznych, etc.) oraz bezpieczne dla środowiska.

W nowoczesnych wnętrzach jest miejsce dla tapet

Przez wiele lat w nowoczesnych wnętrzach nie było miejsca na tapety. Zastępowano je innymi rozwiązaniami. Dziś, bardzo chętnie sięga się zwłaszcza po fototapety, a firmy zajmujące się tapetowaniem mają grafiki wypełnione na wiele miesięcy do przodu. Niewątpliwe znacznie we zwrocie ku fototapetom ma, wspomniany już, nieograniczony wybór grafik oraz szybkość wykonania. Efekt końcowy często jest niepowtarzalny! Jeżeli zależy ci na oryginalności, fototapetowanie będzie dla Ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem!