Aktualności Krosno

Krosno | Sprawcy włamań w rękach policji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali sprawców włamań i kradzieży, do których doszło w ostatnich dniach na terenie Krosna.

W niedzielę, 27 września br., krośnieńska policja otrzymała informacje o dwóch kradzieżach z włamaniem do salonów fryzjerskich mieszczących się w dzielnicy Śródmieście w Krośnie. W pierwszym przypadku sprawcy rozbili szybę w zakładzie fryzjerskim i skradli pieniądze. Natomiast w drugim przypadku sprawcy dostali się do środka wyłamując zamki. Ich łupem padły pieniądze, a także sprzęt fryzjerski. W poniedziałek, 28 września, policjanci otrzymali informację o włamaniu do lodziarni, z której skradziono kasetkę i wagę elektroniczną. Z kolei w miniony wtorek wczesnym rankiem policja została powiadomiona o kolejnym włamaniu, tym razem do kiosku, w którym rozbito szybę i skradziono pieniądze oraz papierosy.

Analizą zgromadzonego materiału dowodowego i ustaleniem osób podejrzanych o popełnienie tych przestępstw zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Funkcjonariusze dołożyli wszelkich starań, by jak najszybciej ujawnić sprawców występków. We wtorek, 29 września br., niespełna kilka godzin po ostatnim otrzymanym zgłoszeniu o włamaniu, funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, ustalili i zatrzymali sprawców przestępstw. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Krosna w wieku od 14 do 20 lat. W wyniku prowadzonych czynności policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Zgodnie z Kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kmp-krosno/wydarzenia/art2588,sprawcy-wlaman-w-rekach-policji.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *