Aktualności

Boże Ciało 2015 organizacja ruchu powiat brzozowski

Już od 3 czerwca brzozowscy policjanci rozpoczynają działania związane z zachowaniem bezpieczeństwa na drogach na  święto Bożego Ciała. Akcja ma trwać do niedzieli – 7 czerwca. Jej celem jest zadbanie o bezpieczeństwo osób podróżujących w tym czasie po brzozowskich drogach.

Do głównych zadań policji w tym czasie należy monitorowanie ruchu na drodze, a w razie utrudnień, ręczne kierowanie ruchem, a także wyznaczanie objazdów. Zadaniem policji jest również informowanie kierowców o wszystkich możliwych problemach na drogach powiatu brzozowskiego.

Policjanci apelują, aby przed wyjazdem dokładnie sprawdzić stan techniczny samochodu, ale również trasy, po których będziemy się poruszać. W szczególny sposób warto zwrócić uwagę na roboty drogowe, które zawsze są niemałym utrudnieniem dla kierowców. Ponadto funkcjonariusze zapowiadają, że surowo będą karać wszelkie wykroczenia. Szczególną uwagę zwracać będą na nieprawidłowe manewry wyprzedzania, przekroczenia dopuszczalnej prędkości, a także nieudzielanie pierwszeństwa.