Aktualności Brzozów

Dwukrotnie wjechał do rowu

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 38-letni kierowca volkswagena, który swoją jazdę dwukrotnie zakończył w przydrożnym rowie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna przed ich przybyciem został już wyciągnięty z rowu przez swojego kolegę, ale na oczach policjantów ponownie do niego wjechał.

W poniedziałek około godz. 21, dyżurny brzozowskiej Policji został poinformowany o tym, że w Zmiennicy kierujący volkswagenem wjechał do przydrożnego rowu. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze zastali tam dwa pojazdy. W pewnym momencie jeden z nich, na oczach policjantów wjechał do rowu. Jak się później okazało, był to ten sam pojazd, którego dotyczyło zgłoszenie, a który chwilę wcześniej został wyciągnięty z rowu. Policjanci na miejscu zastali również kolegę, który pomagał wydostać się kierowcy volkswagena.

Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 38-letniego kierowcy volkswagena ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna próbując uniknąć odpowiedzialności wskazywał policjantom, że to nie on kierował pojazdem. Mówił, że kierował jego kolega, którego danych nie był w stanie podać.

38-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości i zostanie przesłuchany przez policjantów. Za to przestępstwo grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *