Aktualności Brzozów

Nieletni sprawcami włamania do domu

Brzozowscy policjanci ustalili sprawców kradzieży mini alarmów z niezamieszkanego domu w Humniskach. Jak ustalili funkcjonariusze młodzi ludzie wybili szybę w oknie i kilofem uszkodzili trzy ściany w budynku. Okazali się nimi czterej nastolatkowie. O ich losach zadecyduje sąd rodzinny.

O tym przestępstwie policjantów powiadomił sam pokrzywdzony. Z relacji zgłaszającego wynikało, że z niezamieszkanego domu na terenie Humnisk, będącego jego własnością, ktoś skradł dwa urządzenia alarmujące. Sprawcy wybili szybę w oknie i weszli do środka. Wewnątrz uszkodzili kilofem trzy ściany i poprzecinali przewody elektryczne. Pozostawione przez nich uszkodzenia wskazywały, że ich zachowanie miało charakter wybryków chuligańskich.

Funkcjonariusze wykonali oględziny i zabezpieczyli kilof, którym z ich ustaleń zostały uszkodzone ściany. Jednocześnie rozpoczęli poszukiwanie osób odpowiedzialnych za to zdarzenie. W efekcie pracy policjanci wpadli na trop czterech młodych mężczyzn. Zebrany materiał dowodowy wskazał,  że byli to mieszkańcy tej samej miejscowości – dwaj 14-latkowie i dwaj 15-latkowie. Jak ustalili, dwaj z nich, 14 i 15-latek odpowiedzialni są również za kradzież mebli ogrodowych z lokalu gastronomicznego na terenie gminy Brzozów.

W związku z tym, że sprawcami są nieletni, materiały w ich sprawie zostały przekazane do sądu rodzinnego.

Źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kpp-brzozow/wydarzenia/art1262,nieletni-sprawcami-wlamania-do-domu.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *