Aktualności Domaradz

Barycz | Policjanci ustalili, kto kierował samochodem

Brzozowscy policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia w Baryczy, w wyniku którego osobowy seat wypadł z drogi. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn. Obaj mieli po 3 promile alkoholu w organizmach, żaden z nich nie przyznał się do kierowania pojazdem. Policjanci ustalili jednak, który siedział za kierownicą.

We wtorek, około godz. 16. dyżurny brzozowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu w Baryczy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że poza jezdnią znajduje się uszkodzony seat, a jego kierowca prawdopodobnie jest pijany. Gdy policjanci dojechali na miejsce zauważyli samochód w rowie. Na miejscach pasażerów siedzieli młodzi mężczyźni. Ich zachowanie jednoznacznie wskazywało na to, że są pod wyraźnym działaniem alkoholu. Badanie alkomatem u obu mężczyzn wskazało po 3 promile alkoholu w ich organizmach. Jednak w rozmowie z policjantami, żaden z nich nie przyznawał się do kierowania seatem. Ich oświadczenia nie były spójne, a wersje zmieniały się. Do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności tego zdarzenia obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni to mieszkańcy powiatu rzeszowskiego, w wieku 29 i 33 lat. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani. Wówczas okazało się, że samochodem kierował starszy z nich. Wskazywały na to również ustalenia policjantów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli materiał dowodowy w tej sprawie. Gdy 33-latek wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności do lat 2. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zostanie orzeczony wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów, kara grzywny oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5000 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *