Aktualności Domaradz

Pijany kierowca fiata z zakazem sądowym

Brzozowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego kierowcę fiata. 29-letni mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie i aktywny zakaz sądowy. Młody człowiek przewoził troje pasażerów.
W dniu 5 maj 2016 około godz. 8 dyżurny przemyskiej komendy został poinformowany o tym, że w kierunku Bliznego porusza się samochód, którego kierowca może być nietrzeźwy. W ten rejon zostały skierowane dwa patrole policji. Gdy jeden z nich zauważył pojazd odpowiadający temu ze zgłoszenia, zatrzymał jego kierowcę do kontroli drogowej. Za kierownicą fiata siedział 29-letni mieszkaniec Domaradza. Został on poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wykazało ono blisko promil alkoholu w jego organizmie.
Mężczyzna w trakcie kontroli nie okazał policjantom prawa jazdy. Jak ustalili funkcjonariusze zostało mu ono zatrzymane w 2011 roku za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Sprawdzając 29-latka w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami.
Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonych zakazów. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kpp-brzozow/wydarzenia/art1292,pijany-kierowca-fiata-z-zakazem-sadowym.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *