Aktualności Jasienica Rosielna

Gminne ćwiczenia obronne w Jasienicy Rosielnej

Wczoraj na terenie gminy Jasienica Rosielna odbyły się ćwiczenia obronne. Scenariusz ćwiczeń zakładał wystąpienie kilku sytuacji kryzysowych zagrażających bezpieczeństwu. W symulacjach tych wzięli udział również brzozowscy policjanci.

Przeprowadzone wczoraj na terenie gminy Jasienica Rosielna ćwiczenia były podzielone na kilka epizodów. Pierwszy z nich zakładał kolizję drogową w trakcie akcji kurierskiej, drugi zanieczyszczenia wody na ujęciu w Bliznem, trzeci awarii autobusu w Jasienicy Rosielnej przewożącego uchodźców, którym należało zapewnić nocleg i wyżywienie. Ostatni to informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie szkoły w Woli Jasienickiej i pożar.

15_bNajwiększe zainteresowanie wśród mieszkańców wzbudziła część ćwiczeń, która odbyła się w rejonie  Szkoły Podstawowej w Woli Jasienickiej. Tam zgodnie z wcześniejszymi założeniami wpłynęło telefoniczne zgłoszenie do dyrektora o podłożeniu ładunku wybuchowego. Po ewakuacji uczniów do działania przystąpiły służby ratownicze. Na miejscu pracowało kilku policjantów. Gdy jedni zabezpieczali miejsce zdarzenia i kierowali ruchem, drudzy pracowali na terenie szkoły. Policyjni pirotechnicy sprawdzali skrupulatnie każde pomieszczenie pod kątem ujawnienia ładunku wybuchowego. Jednak scenariusz ćwiczeń zakładał zupełnie inny przebieg. Okazało się, że był to fałszywy alarm. Jednak wtedy na terenie szkoły wybuchł pożar. Wówczas do akcji przystąpili strażacy.

Działania takie pokazują, jak ważna jest koordynacja i współdziałanie sił policyjnych oraz innych służb ratowniczych w sytuacji wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa.

Źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kpp-brzozow/wydarzenia/art1320,gminne-cwiczenia-obronne-w-jasienicy-rosielnej.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *