Aktualności

Kiedy warto skorzystać ze skupu telefonów komórkowych?

Masz w domu niepotrzebne telefony komórkowe? Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na ich odsprzedaż w skupie!

 

Wielu z nas ma w domu niepotrzebne już telefony komórkowe. Takie urządzenia można wyrzucić do elektrośmieci, lecz można także na nich zarobić – te sprawne i niesprawne może odkupić skup telefonów komórkowych.

 

Czym jest skup telefonów komórkowych?

Firmy działające jako skup telefonów komórkowych mogą zaoferować swoim klientom odkupienie telefonów za gotówkę.

 

Skupy pozwalają na błyskawiczne sprzedanie telefonu, dlatego też nie trzeba wtedy czekać na to, aż znajdzie się zainteresowana zakupem osoba. Nie ma zatem potrzeby wystawiania ogłoszeń na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych, kontaktowania się z potencjalnymi kupującymi, co również może być kłopotliwe.

 

Jaki telefon można sprzedać w skupie?

Skup telefonów komórkowych może najczęściej odkupić od swojego klienta każdy telefon komórkowy. Wobec tego w takich firmach można sprzedać zarówno telefony nowsze, jak i starsze, sprawne i niesprawne.

 

Wobec tego skup telefonów komórkowych może pomóc w pozbyciu się praktycznie każdego telefonu, jaki ma się w domu. Co więcej, na sprzedaży można także zarobić, co jest dodatkowym plusem.

 

Warto też wskazać, że niektóre skupy działają przez internet i mogą wysłać kuriera po odbiór telefonu od klienta.

 

Ile płaci skup telefonów komórkowych?

Ceny za telefony komórkowe w skupie ustalane są indywidualnie, dlatego też trudno wskazać z góry, ile można zarobić.

 

Czasami skup telefonów komórkowych na swojej stronie internetowej ma kalkulator pozwalający na obliczenie, za ile można sprzedać różne sprzęty. Można wtedy sprawdzić, ile orientacyjnie będzie kosztować konkretny model.

 

Warto pamiętać o tym, że na koszt odkupu wpływa wiele czynników. Najwięcej można uzyskać za nowsze telefony w dobrym stanie, wraz z oryginalnymi akcesoriami. Mniej natomiast za te starsze, zniszczone.

 

Zdarza się też, że skup nie jest zainteresowany odkupem, ponieważ wartość urządzenia jest bardzo niska. Wtedy telefon można po prostu przekazać do firmy prowadzącej odbiór elektrośmieci.