Podróże

Jak wybrać najlepszy plecak turystyczny?

Jak wybrać najlepszy plecak turystyczny?

Plecaki turystyczne są bardzo ważną częścią ekwipunku. Podczas wycieczki w góry należy zadbać nie tylko o zabranie odpowiedniego ubrania i obuwia, ale także podręcznych akcesoriów, sprzętu i prowiantu. Pomieści je właśnie dobry plecak turystyczny. Artykuły poszczególnych producentów różnią się od siebie pojemnością, wagą, kolorem, rodzajem oraz wymiarami. W ofercie sklepu https://aktywnyturysta.pl/ znaleźć można produkty marek takich jak Campus, Regatta oraz Bergson.

Na co zwrócić uwagę wybierając plecak turystyczny?

Plecaki turystyczne można podzielić na damskie, męskie, dziecięce i uniwersalne. Kluczowy jest dobór odpowiednich wymiarów produktu: wysokości, szerokości oraz głębokości. Powinny zostać dostosowane do budowy ciała. Damskie plecaki posiadają często regulowane paski piersiowe, które umożliwiają dowolną zmianę ich wysokości. Warto zwrócić też uwagę na stelaż. Nowoczesne modele wyposażone są w wewnętrzne usztywnienia zamiast klasycznego, zewnętrznego stelaża. Plecaki ze stelażem sprawdzają się dobrze podczas długich wycieczek, a rozpięta na nich siatka zapewnia właściwą cyrkulację powietrza. Istotne jest przeznaczenie danego produktu. Jeśli ma to być trekking w górach lub wyprawa rowerowa, warto wybrać modele z udogodnieniami wpływającymi na odciążanie kręgosłupa. Niektóre z nich wyposażone są w pokrowce chroniące zawartość w razie wystąpienia deszczu.

Jaką pojemność powinien mieć plecak turystyczny?

Pojemność plecaka turystycznego uzależniona jest przede wszystkim od długości wycieczki. Inne produkty nadadzą się na jednodniową, a inne na tygodniową wyprawę. Plecaki sportowe o pojemności do 2 litrów posiadają praktyczny worek na wodę. Modele 30-litrowe są idealne, by pomieścić wszystkie rzeczy niezbędne podczas kilkudniowej wycieczki. Pojemność plecaków górskich waha się w granicach od 2 do nawet 90 litrów. 40- i 50-litrowe pozwalają zabrać większą ilość akcesoriów i mają mocniej rozbudowane systemy nośne. Te, których pojemność sięga 60-100 litrów, posiadają obszerne pasy biodrowe, które umożliwiają odciążenie ramion i przeniesienie ciężaru bagażu na biodra.

Producenci plecaków turystycznych

Osoby, które chcą zakupić plecaki turystyczne (https://aktywnyturysta.pl/kategoria-produktu/sprzet-turystyczny/plecaki/turystyczne-plecaki/) dobrej jakości w atrakcyjnej cenie, powinny zapoznać się z ofertami marek Regatta i Trespass. Produkty Bergson i Campus są z kolei przeznaczone dla osób, które oczekują zaawansowanych technologicznie rozwiązań i praktycznych detali. Plecaki posiadają funkcjonalne kieszonki, linki i sprzączki. Produkowane są z najwyższej jakości materiałów, dzięki którym posłużą przez wiele lat. Szeroką ofertę plecaków turystycznych wymienionych marek znaleźć można w sklepie https://aktywnyturysta.pl/.

Podsumowanie

Przygotowując się zarówno do krótkiej, jak i długiej wycieczki, należy zaopatrzyć się w dobrej jakości plecak turystyczny. Pomieści on niezbędne akcesoria, sprzęty i prowiant. Wybór konkretnego modelu powinien być uzależniony przede wszystkim od celu wyprawy i długości jej trwania.