Aktualności Dydnia

Akt oskarżenia w sprawie oszustw internetowych

Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się trzymiesięczne dochodzenie w sprawie oszustw internatowych. 24-letni mieszkaniec gminy Dydnia oferował do sprzedaży na portalach internetowych telefony komórkowe, których fizycznie nie posiadał. Mężczyzna wyłudził w ten sposób ponad 2,5 tys. złotych. Usłyszał 9 zarzutów.

W lutym br. funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dydni uzyskali informację o tym, że jeden z mieszkańców gminy Dydnia może być zamieszany w oszustwa internetowe. Policjanci postanowili to sprawdzić.

Ustalili, że pierwszego oszustwa 24-latek dopuścił się w październiku minionego roku. To wówczas na jednym z portali internetowych zamieścił ogłoszenie dotyczące sprzedaży używanego telefonu komórkowego za kwotę 300 zł. Była to bardzo atrakcyjna cena, w porównaniu do innych ofert tego modelu telefonu. Na jego nabywcę sprzedający nie musiał długo czekać. Zainteresowaną jego kupnem okazała się jedna z mieszkanek województwa podkarpackiego. Kiedy kobieta wpłaciła pieniądze na wskazane przez sprzedającego konto i przez dłuższy czas nie otrzymywała zakupionego towaru, zgłosiła sprawę do najbliższej jednostki policji.

Ponadto jak ustalili policjanci, nie było to jednorazowe działanie 24-latka. Mężczyzna w okresie czterech miesięcy dopuścił się dziewięciu takich oszustw. Z żadnej z oferowanych transakcji uczciwie się nie wywiązał. Okazało się, że zamieszczał komunikaty dotyczące sprzedaży telefonów, których fizycznie nie posiadał.

Funkcjonariusze podczas prowadzonego postępowania dotarli do wszystkich pokrzywdzonych. Ustalili dziewięć osób z terenu całej Polski, które zostały oszukane przez 24-latka na łączną kwotę 2690 zł. Po zebraniu całego materiału dowodowego mężczyzna został przesłuchany. Usłyszał 9 zarzutów i przyznał się do ich popełnienia. Tłumaczył śledczym, że oszukiwał bo potrzebował pieniędzy.

Prokurator w jego sprawie skierował już akt oskarżenia. Teraz 24-latek odpowie przed sądem. Za popełnienie zarzucanych mu przestępstw grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kpp-brzozow/wydarzenia/art1317,akt-oskarzenia-w-sprawie-oszustw-internetowych.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *