Aktualności

Dzieci pod opieką nietrzeźwej matki

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miała 30-letnia kobieta, która opiekowała się dwójką swoich dzieci w wieku  3 i 4 lat. Na miejscu interweniowali policjanci. Nietrzeźwa matka trafiła do policyjnego aresztu, a dzieci pod opiekę rodziny.

Wczoraj wieczorem dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pijanej matce opiekującej się dwójką dzieci. Z uzyskanej informacji wynikało, że kobieta wyszła z domu wraz ze swoimi córkami w wieku 3 i 4 lat i nie wiadomo, gdzie mogła z nimi pójść.
Na miejsce zostały skierowane dzielnicowe. W rozmowie z członkami rodziny policjantki ustaliły, że 30-latka wyszła z córkami z domu i nie można było nawiązać z nią żadnego kontaktu. Istniało również duże prawdopodobieństwo, że jest pijana. Funkcjonariuszki natychmiast przystąpiły do poszukiwań. Kobieta została odnaleziona w towarzystwie innych osób, z którymi piła alkohol. Wraz z nią były jej córki.
Na widok policji kobieta chciała uciec, jednak jej się to nie udało. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niej ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.  Dzieci trafiły pod opiekę bliskich, a pijana 30-latka do policyjnego aresztu.
Materiały dotyczące sprawowania niewłaściwej opieki rodzicielskiej zostaną przekazane do sądu rodzinnego.

Źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kpp-brzozow/wydarzenia/art1328,dzieci-pod-opieka-nietrzezwej-matki.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *