Aktualności

„GEST dla Przyjaciół- Przyjaciele dla GEST-u”

W sobotę 7 stycznia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie odbył się Koncert „GEST dla Przyjaciół – Przyjaciele dla GEST-u”. Po 13 latach istnienia Zespołu Tańca Estradowego „GEST” mieliśmy możliwość zaprezentowania naszego bogatego dorobku artystycznego dla rodziców, dziadków, znajomych i wszystkich naszych przyjaciół. Uroczystość otworzyła Pani Aldona Stachowska – wiceprezes oraz Pan Adam Kędra – prezes Stowarzyszenia Sportowo-Tanecznego „GEST”.

 W programie Koncertu znalazły się układy taneczne – SZEPTY, SYMFONIA W KRATKĘ, ZAKOCHANY PIERROT, PAJĄK I MOTYLE, CZTERY PORY ROKU, DRACULA KSIĄŻĘ CIEMNOŚCI oraz ORLE GNIAZDO. Taniec przeplatany był piosenkami w wykonaniu członków zespołu „GEST” – Zuzanny Stachury                  i Agnieszki Żółkiewicz oraz  uczennic  Gimnazjum w Turzym Polu – Weroniki Żak i Martyny Wrony. Wystąpił duet muzyczny w składzie: Katarzyna Sobota i Krzysztof Źrebiec, na gitarze  zagrała Magdalena Fabisiak – wszyscy są uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej w Dydni. Duety taneczne z okazji naszego Koncertu tworzyły Aleksandra Chudzikiewicz i Julia Dąbrowska oraz Gabriela Kręgielewska i Wiktoria Bober. Nad stroną techniczną czuwali uczniowie Gimnazjum w Turzym Polu Łukasz Komski i Mateusz Fiedeń.

Prawie dwu godzinny, barwny Koncert dostarczył wielu wzruszeń i z pewnością zapadnie w naszej pamięci. Była możliwość spotkania się tych wszystkich, którym zależy na rozwoju zespołu, na promowaniu naszego dorobku artystycznego. Rodzice przygotowali pyszne ciasta dla dzieci i zebranych gości, zorganizowali malowanie twarzy i balony dla najmłodszych, pomagali w porządkowaniu sali – za co bardzo im dziękuję!  W naszym programie są nowe układy, których przygotowanie dobiega końca. Mamy nadzieję, że Koncert „GEST dla Przyjaciół – Przyjaciele dla GEST-u” zagości na stałe w brzozowskim ZSO i za rok spotkamy się ponownie.

Składamy serdeczne podziękowania

– Pani Dyrektor Dorocie Kamińskiej za udostępnienie sali gimnastycznej

– Panu Piotrowi Tarasek i  przyjaciołom  Zespołu „GEST” z   Centrali Firmy EUROCASH w Warszawie : Ani, Gosi, Kasi, Monice, Emilce  i Michałowi, którzy kolejny raz zorganizowali słodycze i napoje           dla dzieci

–  Panu Stanisławowi Cyparskiemu i Ryszardowi Samcowi  za profesjonalne nagranie Koncertu

 

Marek Grządziel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *