Krosno

Kolarski sukces krośnieńskich policjantów

Krośnieńscy policjanci, reprezentujący podkarpacką Policję, odnieśli sukces w Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Przełajowym. Dwóch policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie i funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zajęli drużynowo II miejsce.

Reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie: podkom. Jerzy Szwast i mł.asp. Sławomir Skóra z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, wraz z jasielskim funkcjonariuszem asp. Januszem Zaleśnym, zajęli drużynowo drugie miejscew Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Przełajowym.
Podkomisarz Jerzy Szwast, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Dukli uzyskał również doskonały wynik w klasyfikacji indywidualnej, osiągając czas 34’45 został wicemistrzem w kategorii mężczyzn.
Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Przełajowym odbyły się 11 września br. w kamieniołomach w Niegowonicach w gminie Łazy (woj. śląskie). Na dystansie 15 km dla mężczyzn oraz 8 km dla kobiet rywalizowało 40 funkcjonariuszy z całego kraju. Zawody zostały objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.