Aktualności

Niebezpieczne dachowanie audi na obwodnicy w Brzozowie

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło na obwodnicy w Brzozowie. Kierujący audi, 21-letni mieszkaniec gminy Nozdrzec, na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego dachowania. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

1.07.2016 około godz. 5, dyżurny policji odebrał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na obwodnicy w Brzozowie. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 21-letni mieszkaniec gminy Nozdrzec kierujący audi, nie dostosował prędkości do warunków drogowym i stracił panowanie nad pojazdem. Jego samochód wypadł z drogi i dachował pokonując odcinek około 100 metrów. Ze śladów wynika, że auto odbiło się od betonowego przepustu i przelatując nad nim zatrzymało się po jego drugiej stronie do góry kołami. Kierowca sam o własnych siłach wyszedł z samochodu. Był trzeźwy.

21-latek karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Po wykonanych badania mężczyzna opuścił palcówkę. Na szczęście nic mu się nie stało. Kierujący za naruszenie przepisów ruchu drogowego został ukarany mandatem karnym.

Dobre warunki drogowego niejednokrotnie kuszą kierowców do tego, by mocniej nacisnąć na pedał gazu. Pamiętajmy jednak, że przekraczanie prędkości  to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, a pośpiech może spowodować, że nie dojedziemy do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *