Aktualności

Uwaga na dopalacze!

W ostatnim czasie opinią publiczną wstrząsnęły liczne przypadki zatruć narkotykami. Do szpitali trafiło wiele osób z bardzo poważnymi zatruciami całego organizmu. Policja w całej Polsce przestrzega, aby unikać tego typu substancji; nie kupować i nie zażywać ich, a wszystkie informacje na temat dilerów przekazywać do najbliższego komisariatu.

Bardzo często rodzice podejrzewają, że ich dziecko ma styczność ze środkami odurzającymi. Niestety, wielu z nich nie wie, jak postąpić w takiej sytuacji. Zdarza się również, że osoba uzależniona chciałaby zerwać z nałogiem, jednak nie ma się do kogo zwrócić. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, reagując na ostatnie wydarzenia, przygotowało listę numerów telefonów, na które można zadzwonić w razie jakichkolwiek problemów z narkotykami i substancjami odurzającymi.

800 060 800- Chcesz dowiedzieć sie jak działają konkretne narkotyki? A może chcesz przekazać informacje o osobach handlujących nielegalnymi substancjami? Ten numer telefonu będzie najlepszy – jest to całodobowa infolinia do Głównego Inspektora Sanitarnego.

116 111- Linia dostępna codziennie w godzinach 12:00-20:00. Jest to telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.

800 100 100 – Kontakt ten przeznaczony jest głównie dla rodziców i nauczycieli, którzy zauważyli coś niepokojącego i potrzebują zasięgnąć ważnych informacji. Na ten numer telefonu dzwonić można również w sprawach przemocy w szkole czy cyberprzestępczości.

800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon zaufania Rzecznika Praw dziecka. Numer ten przeznaczony jest zarówno dla dzieci jak i dla osób dorosłych.

112 – jest to numer alarmowy, który obowiązuje na terenie całej UE.

Nie bądźmy obojętni na krzywdę!