Aktualności

Bądźmy ostrożniejsi na drodze jesienią

Jesień to pora roku, która od kierowców wymaga zachowania szczególnej ostrożności, dostosowania prędkości do warunków drogowych, zachowania bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.Pogorszenie się warunków atmosferycznych w ostatnim czasie zaskoczyło niektórych kierowców. W ciągu dwóch dni policjanci z brzozowskiej komendy pracowali przy pięciu groźnie wyglądających zdarzeniach drogowych. Wczoraj około 17, na krajowej dziewiętnastce w Jasienicy Rosielnej, doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Przez kilka godzin ruch odbywał się wahadłowo.

W wyniku wykonanych czynności funkcjonariusze ustalili, że kierujący oplem tigra na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w ciężarówkę. 30-letni obywatel Łotwy został przetransportowany do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. Kierujący ciężarowym dafem nie odniósł obrażeń.

W pojazdach nie było pasażerów, kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem .

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne, zarówno dla kierujących jak i dla pieszych.

Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich użytkowników dróg o wzajemną wyrozumiałość oraz o zachowanie zdrowego rozsądku podczas jazdy. Bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników dróg w znacznej mierze zależy od nas samych.

źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl