Aktualności

Jak długo trwa wykonywanie makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny to wyjątkowo popularna usługa, która daje możliwość stworzenia trwałego, urozmaiconego i naturalnego makijażu. Powinno się jednak wiedzieć, że zabieg wykonywany jest w kilku etapach i wymaga odpowiednio dużo czasu. Przedstawiamy więc szczegółowo, jak długo trwa wykonywanie makijażu permanentnego.

Proces przygotowania

Pierwszym etapem jest przygotowanie do zabiegu. W tym celu należy przede wszystkim umówić się na wizytę w gabinecie kosmetycznym, w którym wykonywany jest makijaż permanentny. Przed samym zabiegiem trzeba też dokładnie poinformować osobę wykonującą makijaż o wszelkich wytycznych oraz kosmetykach jakie powinny zostać użyte.

Na tym etapie zostanie też zapoznany pacjenta z miejscem zabiegu oraz zakresem działań, jakie zostaną wykonane. Specjalista przedstawi też technikę wykonania makijażu oraz wyjaśni możliwe działania niepożądane. Na tym etapie należy też wykonać wszelkie badania lekarskie, które są niezbędne przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Zabieg

Kolejnym etapem jest sam zabieg. Przed samą procedurą wykonywany jest demakijaż oraz przygotowanie skóry do zabiegu. Czas ten może trwać od 10-15 minut do nawet godziny. Makijaż permanentny wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia, które wstrzykuje barwnik pod skórę.

Jednym z najważniejszych elementów jest tu precyzja ruchów oraz odpowiednie dostosowanie kolorów do karnacji skóry oraz wymagań pacjenta. Dzięki temu uzyskuje się naturalny efekt, który może utrzymywać się nawet do kilku lat. Zabieg makijażu permanentnego może trwać od godziny do nawet trzech godzin w zależności od zakresu działań oraz rodzaju makijażu.

Utrzymanie efektu

Ostatnim etapem makijażu permanentnego jest utrzymanie efektu. Jest to bardzo ważny element, ponieważ wpływa on na trwałość makijażu. Aby utrzymać efekt należy stosować się do określonych zasad pielęgnacji i dbać o uzyskany rezultat.

Należy przede wszystkim chronić skórę, unikać promieni słonecznych oraz myć twarz odpowiednimi kosmetykami. Jeśli chodzi o makijaż permanentny brwi, warto też stosować odpowiednie odżywki oraz preparaty, które utrzymują właściwy poziom nawilżenia brwi.

Podsumowanie

Makijaż permanentny to coraz popularniejszy zabieg, który umożliwia stworzenie trwałego i naturalnego makijażu. Zabieg jest wykonywany w kilku etapach i może trwać nawet do 3 godzin w zależności od rodzaju makijażu. Należy przede wszystkim pamiętać o dokładnym przygotowaniu do zabiegu oraz o utrzymaniu efektu. Wszelkie informacje na temat makijażu permanentnego znajdują się na stronie https://perfecteyes.eu/makijaze-permanentne/.