Dydnia

Ukradł motocykl, by go sprzedać na części

Brzozowscy policjanci odzyskali skradziony motocykl. 18-latek, który go ukradł ukrywał jednoślad w garażu. Jak ustalili funkcjonariusze, chciał go rozebrać i sprzedać na części.
Policjanci z wydziału kryminalnego brzozowskiej komendy uzyskali informację o kradzieży motocykla na terenie gminy Dydnia. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli wyjaśnianie sprawy. W rozmowie z właścicielem jednośladu potwierdzili fakt, że takie zdarzenie miało miejsce i przyjęli od niego zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Wartość skradzionego „MZ” pokrzywdzony wycenił na 1000 złotych.
Jeszcze tego samego dnia, trop doprowadził policjantów do 18-letniego mieszkańca Dydni. Tam w garażu odnaleźli ukryty motocykl. Jak ustalili funkcjonariusze pojazd był niesprawny,18 -latek ukradł go tylko po to, by go rozebrać i sprzedać na części. Młody człowiek został zatrzymany. Odzyskany motocykl został zwrócony właścicielowi.
Następnego dnia 18-latek usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do jego popełnienia i złożył wyjaśnienia. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Wykonując czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że to nie jest jedyne przestępstwo, którego 18-latek się dopuścił. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *